Spôsoby zapojenia telefónu do domácej siete 

Nastavenie koncového zariadenia: configurator.voip.antik.sk

  • Pripojenie IP telefónu bez ďalších sieťových prvkov

    Schéma zobrazuje pripojenie Antikom poskytovaných telefónov v domácej sieti. Individuálne zakúpené IP telefóny musia spĺňať základné požiadavky: 2xRJ 45 port bez dhcp server funkcie, funkcia VLAN, DHCP klient, komunikácia pomocou SIP protokolu. V prípade že plánujete kúpu vlastného prístroja doporučujeme nás kontaktovať na adrese antik@antik.sk.

 

  • Pripojenie pôvodného analógového telefónu pomocou SIP brány

    Schéma zobrazuje pripojenie analógového telefónu pomocou ATA (analógový telefónny adaptér). Tento spôsob pripojenia vám umožní používať ANTIK linku pomocou vášho pôvodného šnúrového, alebo bezšnúrového analógového telefónu. V prípade kúpy vlastnej ATA sú podobné požiadavky ako pri kúpe vlastného IP telefónu (viď. parametre telefónu hore). Pre pripojenie analógového telefónu na ATA je potrebný port RJ 11 typu FXS.

 

  • Pripojenie analógového alebo IP telefónu pomocou routra

    Čoraz častejšie používanie vlastnej LAN vytvorenej za routrom umožňuje pripojiť IP telefón na jednom z portov routra. V prípade že router má aj FXS port, tzn. má implementovaný ATA, potom je možné pripojiť za routrom klasický analógový šnúrový, alebo bezšnúrový telefón. V prípade že plánujete kúpu routra a zapojenie analógového telefónu doporučujeme router Well Gate3512, ktorý umožňuje wifi pokrytie, pripojenie 2x analógový telefón, resp. 4x PC. 

 


Informácie pre koncových užívateľov Nastav ako domovskú stránku © 2003 - 2010 ANTIK Telecom / Konverzný kurz: 1€ = 30,1260 Sk