Viac folklóru pre všetkých zákazníkov Tango TV!

Známa slovenská postavička, Janko Hraško, má už aj svoje vlastné rádio! Túto stanicu môžete nájsť už aj v našej ponuke digitálnych rádií. Toto internetové rádio je určene pre všetkých fanúšikov slovenského folklóru, ktorým chýba viac ľudovej hudby, receptov, príbehov a mnoho ďalšieho.

Nalaďte si studnicu slovenského folklóru!

 

Napísali o rádiu Janko Hraško:

www.JankoHrasko.sk - studnica slovenského folklóru, je zameraný na prezentáciu ľudových tradícií a zvykov slovenského národa.

Myšlienkou celého projektu je vytvárať milovníkom slovenského folklóru možnosť ich vzájomnej komunikácie a odovzdávania si informácií o folklórnych podujatiach, so zameraním na podporu a prezentáciu slovenskej tradičnej ľudovej kultúry. Myšlienka projektu je napĺňaná prostredníctvom folklórneho web portálu www.jankohrasko.sk a on-line vysielania Folklórneho rádia Janko Hraško (internetové rádio).

V súčasnosti neexistuje na Slovensku ani v zahraničí obdobný projekt s tak komplexnými informáciami v oblasti prezentácie tradičnej ľudovej kultúry a slovenského folklóru a formami jeho realizácie (webportál a rádio).
V rámci vysielania internetového rádia realizujeme moderované vysielanie, živé prenosy z folklórnych podujatí po celom Slovensku ako aj zo zahraničia. Počas doterajšieho fungovania sme „naživo" odvysielali desiatky veľkých folklórnych podujatí, medzi ktoré patria aj MFF Východná, Folklórne slávnosti pod Poľanou DETVA, Šaffova ostroha, Zámutovské folklórne slávnosti, Volejkap folklórnych súborov, Celoslovenská prehliadka fujaristov, Jánošíkov dukát (Česká republika), Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Javorine, Očovská folklórna hruda, Hontianska paráda, Košické folklórne dni a ďalšie ako aj mnoho premiérových vystúpení folklórnych súborov a skupín.
JankoHrasko.sk - studnica slovenského folklóru je držiteľom ISSN (International Standard Serial Number). Ide o medzinárodné štandardné číslo, ktoré bolo projektu udelené ako elektronickému časopisu a inému pokračujúcemu prameňu publikovanému on-line Národnou agentúrou ISSN v Slovenskej republike.

K 21.3.2010 evidujeme na www.jankohrasko.sk mesačne vyše 70.000 zobrazení stránky, 30 000 návštev a 18 000 unikátnych návštevníkov. Novinky od nás odoberá viac ako 1500 užívateľov.

Povedali o projekte:

Jozef Halcin - vedúci projektu JankoHraško.sk
"Projekt JankoHrasko.sk pre nás predstavuje spôsob ako vyjadriť úctu a obdiv tým, ktorí stáročia tvorili a tvoria skutočné hodnoty nášho národa. Sme veľmi radi, že aj v dnešnej dobe sa nájde veľmi veľa ľudí, ktorí sa k odkazom našich starých otcov a materí hrdo hlásia a ich múdrosť naďalej zveľaďujú. Pridajte sa preto k nám a umožnime spoločne propagovať to najcennejšie čo náš národ má - múdrosť, krásu a odhodlanosť svojich synov a dcér. Milujeme folklór a preto realizujeme projekt JankoHrasko.sk."

 


Informácie pre koncových užívateľov Nastav ako domovskú stránku © 2003 - 2010 ANTIK Telecom / Konverzný kurz: 1€ = 30,1260 Sk